Artırılmış gerçeklik gözlüğü : MAD Gaze

Öne çıkan girişimler listemizde Perşembe günü; eğlence ve iş amacıyla kullanabileceğiniz, şimdiye kadar en gelişmiş artırılmış gerçeklik gözlüğü olan MAD Gaze‘i tanıtıyoruz.

0
46

Yüksek görüş açılı artırılmış gerçeklik gözlüğü

Google Glass ile başlayan akıllı gözlük furyası, iki dala ayrıldı. Virtual reality, Türkçesiyle sanal gerçeklik gözlükleri ve Augmented Reality, Türkçesiyle artırılmış gerçeklik gözlüğü.

Günlük hayatımızda rahatça kullanılabilen ve hayatımıza çeşitli kolaylıklar saklayan artırılmış gerçeklik gözlüklerinden biriside MAD Gaze.

Çin, Hong Kong’dan çıkan proje, tıpkı her Çinli teknoloji ürününde olduğu gibi düşük fiyata en iyisini sunarak fiyat performans bakımından ideal bir ürün olma hedefinde.

Tasarımı oldukça basit bir gözlüğe benzeyen MAD Gaze, gözünüzün önüne 45 derecelik bir açıyla iki cam üzerinden görüntü sunuyor. 3 metre ileriye 90 inçlik bir ekran boyutu sunan MAD Gaze, 1280×720 çözünürlüğe sahip.

Gözlüğün dışında iki polikarbonat cam bulunuyor. Bu iki camın biraz arkasında iki adet şeffaf görüntü sunan ekran bulunuyor. Bu ekranların hemen arkasında ayarlanabilir iki lens bulunuyor. Gözünüzün bozukluğu ve iki göz arasındaki mesafeden ötürü kaynaklanan görüntü problemlerini küçük ayarlamalarla çözebiliyorsunuz.

1.5 GHz hızında çok çekirdekli bir işlemciden gücünü alan gözlük, 3 GBbelleğe sahip. 32 GB dahili depolamaya sahip olan MAD Gaze’in ön tarafında 8 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

1080p ve 3D video oynatabilen gözlük; Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve Glonass kablosuz iletişim teknolojilerine sahip. Akıllı telefonlarımızda sahip olduğumuz ışık ve hareket sensörlerine sahip olan cihazın üzerinde ses çıkışı ve dahili mikrofon bulunuyor.

Gözlüğü sağdaki sapından dokunarak ve sesiniz ile kontrol edebildiğiniz gibi aynı zamanda AR teknolojisinin kullanıldığı durumda ellerinizi kullanarak kontrol etme imkanı da sunuyor.

Android 6.0 işletim sistemiyle çalışan gözlüğe, kendi uygulamalarınızı yapabildiğiniz gibi hali hazırda kullanılabilen bir sürü uygulamayı da indirebileceksiniz. MAD Gaze’in kendi uygulama mağazası da bulunuyor.

Teslimat tarihi ve fiyatlar

Nisan 2018’de teslimatı planlanan artırılmış gerçeklik gözlüğü MAD Gaze, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Kickstarter üzerinden bağış yapanlara gözlük, ve gözlüğün yanında mini taşınabilir klavye hediye ediliyor. Aşağıdaki paketlerde yer alan fiyatlandırmanın Avustralya doları üzerinden yapıldığını belirtelim. Türk lirasına endeksle Amerikan dolarına göre daha düşük bir kur, dolayısıyla fiyatlar aslında o kadar da yüksek değil.

Ürünün bazı paketleri;

1 Adet MAD Gaze Paketi ve mini klavye (300 Stok) –> 649 AU$
1 Adet MAD Gaze Paketi ve mini klavye –> 779 AU$
4 Adet MAD Gaze Paketi, 4 T-Shirt ve 4 mini klavye –> 2729 AU$

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here