Tizen 3.0 ile Gear S3 pil ömrü kötüleşti!

Samsung Gear S3 Tizen 3.0 güncellemesini geçtiğimiz hafta almıştı. Yeni sürümle birlikte Gear S3 pil ömrü konusunda çok daha iyi olacaktı. Ancak maalesef raporlar öyle söylemiyor.

0
56

Gear S3 pil ömrü artık daha kötü!

Samsung’un geçtiğimiz günlerde yayınladığı 260 MB boyutundaki güncelleme ile Gear S3, Tizen 2.3.2.3 sürümünden Tizen 3.0 sürümüne yükseltildi.

Beraberinde birçok özellikle birlikte gelen Tizen 3.0 güncellemesinin en çok dikkat çeken yeniliği ise 40 güne kadar varan pil ömrü sunuyor olmasıydı. Bu süreye özel bir modla ulaşan Gear S3, akıllı saatinizi artık akıllı olmaktan çıkartıyor ve düz bir dijital saate dönüştürüyor ve 40 güne kadar pil ömrü sunabiliyor.

gear s3 tizen 3.0

Bunun yanında ortaya çıkan yeni raporlara göre Gear S3’ün normal kullanımda pil ömründe iyileşme olması gerekirken tam aksine gerileme oldu.

Samsung’un henüz net bir açıklama yapmadığı konu hakkında sorunun ne denli yaygın olduğunu söylemekte bu doğrultuda pek mümkün değil. Ancak bu durumun her modelde görülmediği de raporda yazılanlar arasında.

Gear S3 Tizen 3.0 güncellemesiyle yaşanan sorunlardan bir diğerininse özelleştirilebilir saat arayüzlerinde olduğu belirtilmiş. Bu sorunu ortadan kaldırmak içinse cihazını güncellemeden sonra fabrika ayarlarınadöndürmenin etkili olabileceği raporlarda belirtilmiş.

Günün sonunda baktığımızda Samsung’un durumu toparlamak için bir güncellemeye yayınlanması bekleniyor. Güncellemenin ne zaman geleceği bilinmezken eğer pil konusunda dengesizlik hissediyorsanız saatinizin sizi yarı yolda bırakmaması için günlük olarak şarj etmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here