Bitcoin Aldığını Unuttu ve Zengin Oldu

0
40

Bitcoin ile zengin olanların hikayeleri bitmek bilmiyor. Sizlere daha önceden her şeyini satıp Bitcoin alan İsveçli adam ve yine her şeyini satıp Bitcoin alıp minimalist bir yaşama başlayan Hollandalı adam hakkında haberler yapmıştık. Şimdiki haber ise henüz öğrenciyken Bitcoin yatırımı yapan ve sonrasında bunun varlığını unutan Kristoffer Koch hakkında.

Sadece 27 dolar yatırım yaptı!

Kristoffer Koch, öğrenciyken yazdığı tez nedeniyle henüz emekleme dönemindeki Bitcoin piyasasıyla tanışıyor ve 27 dolar karşılığında 5 bin Bitcoin alıyor; fakat bunun üzerine pek düşmüyor. 2013 yılında ise bu yatırımını hatırlıyor. Aradan o kadar uzun zaman geçmiş ki şifresini dahi zar zor hatırlıyor. Güvenli cüzdanına giriş yaptığında ise kendisini güzel bir sürpriz karşılıyor:

Dört yıllık sürede 5 bin Bitcoin, katlanarak 900 bin dolara ulaşmış. 2015’te 1000 Bitcoin bozduraran Koch, Oslo’daki lüks semtlerden birinde daire satın almış. Kalan 4 bin Bitcoinin şu anki değeri ise yaklaşık 34,6 milyon dolar. Türk Lirası karşılığı ile yaklaşık 138 milyon TL. Belki o zamanlar ilerleyen yıllarda değerleneceğini düşünerek, belki de ‘bir yatırım yapayım da kenarda kalsın’ diye düşünen Kristoffer Koch, yaptığı yatırımı unutması sayesinde Bitcoin zengini oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here