iOS 11 temiz kurulum nasıl yapılır! Adım adım anlatıyoruz!

iOS 11 temiz kurulum yapma (iOS 11 clean install) ve bu işlemin Apple mobil cihazlarındaki etkisini anlatacağımız makalemiz ile cihazlarında yeni bir başlangıç yapabileceksiniz. iPhone iOS 11 temiz kurulum en çok merak edilen işlemlerden biri ve bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Eğer telefonunuzun stabil olmadığını düşünüyorsanız siz de temiz bir kurulum yapmak isteyebilirsiniz.

0
50

iOS 11 temiz kurulum rehberi

Adım 1: Cihazınızın yedeğini alın (iTunes ve iClould)

Bir kez temiz kurulum yaptığınızda cihazınızda yer alan tüm bilgiler tamamen silinecektir. Bu yüzden işlemin hemen öncesinde cihazınızın yedeğini almanız şart.

iCloud ile yedekleme: Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud > iCloud Yedekleme / Burada onay kutusunu işaretlediğinizde otomatik olarak yedekleme başlayacaktır.

iOS 11 temiz kurulum

iTunes ile yedekleme: Öncelikle PC veya Mac’inize iTunes uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Buradan iTunes’un en son sürümünü indirebilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra iPhone veya iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve güvenlik kilidini kaldırın. Ardından iTunes’un sol üst köşesinde bulunan cihaz sekmesine tıklayın.

iOS 11 temiz kurulum

Zaten ilgili menüyü hemen göreceksiniz. Buradan Elle Yedekle ve Geri yükle kısmından, Şimdi Yedekle seçeneğini seçin. Eğer yedeklemeye şifre koyarsanız tüm ayarlarınız ve uygulamalarınız eksiksiz olarak saklanacaktır.

iOS 11 temiz kurulum

Adım 2: iOS 11 yazımını elle indirme (iOS 11 Final Firmware File)

Apple marka cihazının desteklediği son sürümü IPSW Downloads isimli siteden sadece birkaç adımda indirebilirsiniz. Buradan cihazınızı seçin ve en son çıkan sürümü masaüstünüze indirin. 2.5 GB veya üzeri bir indirme sonrasında iOS 11 Yazılım Dosyası artık hazır.

Adım 3: iPad veya iPhone iOS 11 temiz kurulum yapma

  • Sıfırlayacağınız cihazın iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
  • Sıfırlanacak cihazınızı iOS 11 firmware yedeğinin ve iTunes’un yüklü olduğu bilgisayara (kabloyla) bağlayın.
  • iTunes cihazı bağlamanızla otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmazsa siz manuel olarak programı açın.
  • Sol üst bölümden cihazını seçin ve cihaz menüsünü görüntüleyin.
  • iOS 11 yazan menü bölümünden iPhone’a Geri Yükle seçeneğini Mac’te Option tuşuna basarak, Windows’ta ise Shift‘e basarak seçin.
  • Ardından indirmiş olduğunuz firmware dosyasını seçin.

ios 11 temiz kurulum

Bu işlemin ardından iOS 11 temiz kurulum tamamlanmış olacaktır. Bu noktadan sonra isterseniz her güncelleme ile beraber temiz kurulum yapabilir, eğer sonuçtan memnun kalmazsanız da önceden almış olduğunuz yedeğinizi yeniden kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here